Wertykalne zgrzewarki ultradźwiękowe

Zgrzewanie ultradźwiękowe tworzyw sztucznych – syntetycznych

Maszyny ultradźwiękowe pozwalają na łączenie elementów za pomocą technologii zgrzewania ultradźwiękowego. Zgrzewarki ultradźwiękowe ze względu na swoje właściwości są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które jest stosowane na szeroką skalę w branży przemysłowej. W wyniku rozpowszechnienia się zastosowania tworzyw syntetycznych do budowy różnego rodzaju elementów, zgrzewanie za pomocą ultradźwięków jest jedną z metod, która pozwala na zgrzewanie materiałów sztucznych.

Zgrzewanie ultradźwiękowe polega na wprowadzaniu łączonych elementów w drgania o określonej częstotliwości, przy równomiernym rozkładzie amplitudy. Miejsce połączenie zostaje podgrzane do temperatury topienia i nabiera plastyczności danego materiału. W tym samym momencie należy wywierać wzajemny nacisk łączonych elementów na siebie. Wszystkie działania podczas zgrzewania powinny charakteryzować się wysoką precyzją wykonania. Pozwoli to na szybkie połączenie elementów oraz otrzymanie połączeń, które cechują się wysoką jakością, trwałością oraz będą odporne na trudne warunki eksploatacji.

Technologia ultradźwiękowa oraz zgrzewarki ultradźwiękowe mają szerokie zastosowanie w przemyślę ze względu na swoją wszechstronność. Możliwe jest jej wykorzystanie do różnego rodzaju elementów, które wykonane są z materiałów konstrukcyjnych m.in. PP, ABS, PC, SBS, PMMA, PA, PPS i inne oraz posiadają różnorodne kształty i wymiary. Ponad to produkcja oparta na technologii zgrzewania ultradźwiękowego odbywa się eliminując dodatkowe spoiwa jak m.in. nici, klej, czy taśmy. Przekłada się to na znacznie mniejszą ilość emitowanych zanieczyszczeń. Otrzymywany produkt jest ekologiczny oraz konkurencyjny na rynku.

Procesy zgrzewania ultradźwiękowego dla tworzyw syntetycznych, znajdują swoje zastosowanie w przemyśle filtracyjnym. Stosowane są do łączenie elementów filtrów powietrza, maseczek przeciwpyłowych, medycznej odzieży roboczej, worków do odkurzaczy, opakowań, saszetek, produktów z włókniny. Pozwalają na zgrzewanie tworzyw sztucznych, tworzyw syntetycznych, wyrobów z plastiku, polipropylenu oraz na zgrzewanie kewlaru PVC, ABS, PU, PP oraz innych materiałów.

Aktywne filtry

KSONIC KWL-4215 Zgrzewarka...
Nr kat: kwl4215, kwl-4215, ksonic, 4215, PLASTPOL

KSONIC KWL-4215 Zgrzewarka Ultradźwię... K-SONIC KWL-4215 Zgrzewarka Ultradźwiękowa...

Cena
array(4) { ["name"]=> string(13) "Złoty polski" ["iso_code"]=> string(3) "PLN" ["iso_code_num"]=> string(1) "0" ["sign"]=> string(3) "zł" }
55 000,00 zł
44715,45 zł
  • Wyprzedaż!
SONOTRODA, HORN 115X85X40...
Nr kat: horn, 115x85x40, 20K, sonotroda, ZGRZEWARKA KN95

SONOTRODA, HORN 115X85X40 DO MASZYNY ... Sonotroda, HORN 116X40X85 DO MASZYN Zgrzewarka...

Cena
array(4) { ["name"]=> string(13) "Złoty polski" ["iso_code"]=> string(3) "PLN" ["iso_code_num"]=> string(1) "0" ["sign"]=> string(3) "zł" }
2 000,00 zł
1626,02 zł