Pikowanie ultradźwiękowe - Zgrzewanie tkanin, włóknin wielowarstwowych

Pikowanie ultradźwiękowe jako proces łączenia materiałów i włóknin spundbond. 

Zrealizujemy dla Państwa usługi ultradźwiękowego pikowania tkanin. Dysponujemy najnowocześniejszymi maszynami do zgrzewania tkanin, które umożliwiają wykonanie rozmaitych wzorów oraz pikowanie dwustronne.

Opis maszyny ultradźwiękowej: Ultradźwiękowa maszyna pikująca zapewniająca wysoką jakość gotowego wyrobu, dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej. Nie wymaga użycia igieł ani nici, a ponadto umożliwia zgrzewanie kilku warstw materiałów z dużą wydajnością sięgającą 15 mb/min. Dzięki łączeniu kilku warstw w jedną uzyskujemy większą wytrzymałość materiału, co jest bardzo ważne przy włókninach technicznych m.in. stosowanych do filtrów powietrza oraz worków do odkurzaczy 

Szerokość pikowanych tkani syntetycznych zależy od modelu maszyny i może wynosić od 1600mm do 2500mm. Wzory pikowanych materiałów uzyskuje się poprzez docisk materiału do wałka i przenikanie ultradźwięków.   

pikowanie ultradzwiekowa media filtracja bosmann.jpg

Zastosowania: Do produkcji odzieży roboczej, medycznej, ochronnej z nowoczesnych tekstyliów a także do łączenia kilku warstw włóknin z których produkuje się filtry, kieszenie filtracyjne, materiały wielowarstwowe, włókniny techniczne, SMS, SSMS, SSMSS, worki do odkurzaczy i geowłókniny.

Aktywne filtry