Sonotroda

Sonotrody to narzędzia ultradźwiękowe, które stanowią jeden z najważniejszych elementów zgrzewarek ultradźwiękowych. Tego typu narzędzia wykonane są z wytrzymałych stopów metali, takich jak aluminium, stal oraz tytan. Jego dobór dokonywany jest w zależności od rodzaju materiału, kształtu elementu, który poddawany jest zgrzewaniu oraz żywotności połączenia. Elementy są zgrzewane za pomocą ultradźwięków poprzez wprowadzenie ich w drgania o określonej częstotliwości, co w efekcie powoduje topienie oraz uplastycznienie miejsca zgrzewu, a przy jednoczesnym docisku ich połączenie i zgrzew ultradźwiękowych. Cały proces powinien charakteryzować się wysoką precyzją wykonania, poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych zgrzewarek ultradźwiękowych King Ultrasonic. Zgrzewanie ultradźwiękowe pozwala na szybkie połączenie elementów, które wykonane są z materiałów termoplastycznych m.in. PVC, ABS, PU, PP. Otrzymane połączenia charakteryzują się wysoką trwałością, szczelnością, oraz odpornością na trudne warunki eksploatacji.

Sonotrody ultradźwiękowe to podzespoły, które poddawane są silnym obciążeniom, dlatego powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością oraz trwałością. Każde narzędzie tego typu wykonywane jest z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz zostaje przystosowane indywidualnie do danego procesu zgrzewania. Odpowiednia konstrukcja oraz przeprowadzenie symulacji naprężeń pozwala zmniejszyć ryzyko powstawania pęknięć i zużycia sonotrody. Każda sonotroda jest zaprojektowana dla określonych parametrów procesu zgrzewania wg częstotliwości oraz amplitudy drgań, która będzie rozkładała się równomiernie na czole sonotrody. Pozwala to na prawidłowe przeprowadzenie procesu zgrzewania na danej płaszczyźnie oraz zapobiega uszkodzeniu. W zależności od rodzaju materiału, który ma być zgrzewany oraz wielkości danego elementu indywidualnie dostosowujemy zgrzewarki ultradźwiękowe o wyższej lub niższej częstotliwości 15kHz-35kHz wraz formą i sonotrodą.

Aktywne filtry

Sonotroda do maszyny...
Nr kat: sonotroda, mask, n95, półmaska, horn

Sonotroda do maszyny ultradźwiękowej ... Sonotroda do maszyny ultradźwiękowej do...

Cena
array(4) { ["name"]=> string(13) "Złoty polski" ["iso_code"]=> string(3) "PLN" ["iso_code_num"]=> string(1) "0" ["sign"]=> string(3) "zł" }
3 690,00 zł
3000,00 zł