Rolkowe maszyny ultradźwiękowe

Ultradźwiękowe łączenie oraz wykańczanie tkanin jest skuteczne, gdy znajduje się w nich przynajmniej 60% włókien sztucznych. Technologia ultradźwiękowa umożliwia łączenie, cięcie, wycinanie oraz wytłaczanie wzorów na materiałach syntetycznych w zależności od rodzaju wałka (narzędzia) zastosowanego w zgrzewarce. Proces łączenia ultradźwiękowego nie wymagają igieł ani nici jako dodatkowego spoiwa.

Specjalistyczne maszyny do produkcji worków do odkurzaczy, wykrawania obrusów lub koronek i aplikacji. Zapraszamy do zapoznani się z pełną ofertą.

Technologia ultradźwiękowa jest powszechnie wykorzystywana do łączenia ze sobą tworzyw, które w znacznym stopniu zawierają w swoim składzie włókna syntetyczne. Dzięki niej można:

  • łączyć ze sobą materiały, tworząc w ten sposób wytrzymałe i stabilne połączenia,
  • precyzyjnie ciąć różne rodzaje materiałów, bez ryzyka strzępienia lub rozdarcia krawędzi.

Ultradźwięki to drgania o określonej częstotliwości. Powstają one w specjalnym generatorze, który przetwarza zmienny przebieg elektryczny w drgania akustyczne. Dzięki nim rolkowe maszyny ultradźwiękowe generują energię cieplną, która umożliwia cięcie lub łączenie ze sobą krawędzi materiałów syntetycznych. Co ważne, ciepło nie wpływa na pozostałą część tkanin i nie doprowadza do ich uszkodzenia. W efekcie powstaje nieskazitelna powierzchnia, która zachowuje spoistość i integralność standardowej tkaniny.

Dostępne u nas rolkowe maszyny ultradźwiękowe to urządzenia, które działają szybko, niezawodnie i perfekcyjnie.

Aktywne filtry