Włókniny do produkcji odzieży ochronnej

Włókniny i materiały do produkcji odzieży ochronnej / medycznej

Włóknina polipropylenowa zwana jest również jako włóknina medyczna bądź techniczna ze względu na swoje zastosowanie. Jest materiałem nietkanym, płaskim o charakterystycznych właściwościach. Dzięki zastosowaniu technologii spunbond lub meltblown nabiera miękkości, przepuszcza powietrze oraz parę wodną oraz odporności na rozciąganie i rozrywanie. Materiały do produkcji odzieży ochronnej są lekkie, łatwe do szycia i cięcia, a także nadają się do zgrzewania i sklejania z innymi materiałami. Włókniny polipropylenowe są popularne w wielu branżach. Ich wytrzymałość i lekkość przydatne są w wielu produktach od małych maseczek do dużych elementów, które zabezpieczają meble.

Włókniny medyczne dzielimy na:

- Włóknina bawełniana - spunlace

Włóknina ta wykonana jest z czystej bawełny naturalnego włókna. Jest ona szeroko stosowana, głównie do materiałów medycznych (jednorazowego opatrunku, bandaży, maski, oraz również jako włókniny do produkcji odzieży ochronnej tj. czapki chirurgiczne lub fartuchy chirurgiczne i kombinezony izolacyjne), artykuły higieny domowej (waciki, pieluchy dla niemowląt, podpaski higieniczne), itp.

- Włókniny laminaty - wodoodporne

Do tej grupy włóknin należą laminaty ochronne oraz oddychające. Składają się one z włókniny oraz warstwy zabezpieczającej przed przeniknięciem wody bądź innych płynów. Posiada również warstwę niepylącej włókniny, która nie pozostawia drobnych pyłków na sprzęcie, a ewentualnie wchłoną w nią rozlane ciecze.

- Włókniny oddychające

Włókniny oddychające to włókniny medyczne, które umożliwiają przepływ powietrza bez dodatkowej wodoodpornej warstwy. Produkować je można z wykorzystaniem technologii meltblown oraz spunbond, bądź z obu technologii jednocześnie - włókniny SMS.

a) Włóknina Meltblown

Jest to specjalny rodzaj włókniny medycznej, która dzięki swojej technologii produkcyjnej ma właściwości filtrujące. Dla takiego rodzaju włókniny określamy współczynnik BFE. Współczynnik ten wskazuje na poziom filtracji bakteryjnej.

b) Włóknina Spunbond

Jest to klasyczna włóknina polipropylenowa o podstawowych właściwościach ochronnych. Są to idealne, samodzielne włókniny do produkcji odzieży ochronnej, jak i doskonale nadaję się do łączenia z innymi materiałami i włókninami.

c) Włóknina SMS

Włóknina ta stworzona została z trzech warstw włókien : spunbond, meltblown i spunbond. Dzięki takiej budowie, włóknina ta zapewnia sobie nie tylko doskonałą wytrzymałość, ale również dobrą przepuszczalność powietrza przy jednoczesnym wysokim poziomie filtracji bakteryjnej.

Aktywne filtry

SPUNLACE WŁÓKNINA...
Nr kat: SP80G1570, spunlace, nonwoven

SPUNLACE WŁÓKNINA POWLEKANA, MATERIAŁ... Spunlace włóknina powlekana,...

Cena
array(4) { ["name"]=> string(13) "Złoty polski" ["iso_code"]=> string(3) "PLN" ["iso_code_num"]=> string(1) "0" ["sign"]=> string(3) "zł" }
4,31 zł
3,50 zł
4,31 zł za m²
laminat oddychający
Nr kat: L65G1550, laminat, spunbond, nonwoven

Materiał do produkcji jednorazowych u... Laminat oddychający, włóknina PP + PE 65g/m²,...

Cena
array(4) { ["name"]=> string(13) "Złoty polski" ["iso_code"]=> string(3) "PLN" ["iso_code_num"]=> string(1) "0" ["sign"]=> string(3) "zł" }
3,57 zł
2,90 zł
3,57 zł za m²
Włóknina spunbond, wigofil,...
Nr kat: s40g, pp40g, spunbond, nonwoven, eko, wigofil

Włóknina spunbond, wigofil, flizelina... PP40g/1600/500 40g/m² szerokość belki 1600mm /...

Cena
array(4) { ["name"]=> string(13) "Złoty polski" ["iso_code"]=> string(3) "PLN" ["iso_code_num"]=> string(1) "0" ["sign"]=> string(3) "zł" }
0,70 zł
0,57 zł
0,70 zł m2